parsa-ins-logos-horizental

3

اهمیت آزمون ماک آیلتس

تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام نمایید

Hours
Minutes
Seconds
تا قبل از تکمیل ظرفیت دوره آموزشی که این هفته شروع می شود، رزرو کنید.

رزرو رایگان آموزش زبان

اهمیت آزمون ماک آیلتس. آزمون ماک در موسسه زبان پارسا

در این مقاله به اهمیت آزمون ماک آیلتس برای متقاضیان پرداخته شده است.

شرایط برگزاری آزمون ماک آیلتس:

مشکل بسیاری از داوطلبان آیلتس عدم اطلاعشان از سطح خودشان است و مایل نیستند که از طریق کتب تست مثل کتب کمبریج و پلاس و…  بصورت غیرفعال آزمون بدهند، بلکه تمایل دارند که در شرایط واقعی، یک امتحان شبیه سازی شده را تجربه کنند و با دقت محاسبه بیشتری بتوانند آمادگی شان برای آزمون واقعی را بدانند.اما مشکلی که وجود دارد این است که در بسیاری از شهرها شرایط واقعی برگزاری آزمون ماک آیلتس مهیا نیست، چرا که آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد می باشد و طراحی سوالات آن کار ساده ای نیست،به همین دلیل صرفا تعداد معدودی از موسسات امکان برگزاری آزمون ماک آیلتس را دارند. حتما قبل از شرکت در آزمون ماک آیلتس از استاندارد بودن سوالات اطمینان حاصل کنید.

استاندارد بودن آزمون ماک آیلتس:

آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد می باشد و طراحی سوالات آن کار ساده ای نیست،به همین دلیل صرفا تعداد معدودی از موسسات امکان برگزاری آزمون ماک آیلتس را دارند و هر آموزشگاهی توانایی و قابلیت برگزاری این آزمون را ندارد! به این علت که طراحی سوالات این آزمون مثل ریدینگ یا لیستنینگ اصلا کار ساده ای نیست ،بلکه کاملا باید مطابق استاندارد ها طراحی بشوند  و جالب اینجاست که برخی موسساتی که اقدام به برگزاری آزمون ماک میکنند اصلا آزمونشان بر طبق استاندارد  نیست و این عدم استاندارد بودن آزمون باعث نتیجه غیر استاندارد میشود و داوطلب درباره تایین دقیق سطح خود به مشکل و اشتباه برمی خورد. در آزمون ماک آیلتس یک مدرس کار آزموده و باتجربه و دوره دیده روبروی شما مینشیند و از شما مصاحبه میگیرد،به همین دلیل میتوانید تجربه ای شبیه به تجربه آزمون واقعی آیلتس را تجربه کنید.

آمادگی برای آزمون آیلتس:

مهم ترین نکته در شرکت در آزمون ماک آیلتس این است که شما خودتان را در محیط واقعی امتحان محک میزنید و توانایی هایتانان را شناسایی میکنید.پس این موضوع که بتوانید خودتان را قبل از آزمون اصلی ، با آزمون ماک آیلتس محک بزنید،مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت.

برای مثال وقتی در منزل در حال تست زدن باشید، شرایط  ذهنی شما بسیار مساعد میباشد و زمان دست خودتان است و خیلی مواقع ممکن است خودتان را گول بزنید که عیبی ندارد که چند دقیقه بیشتر از زمان  قانونی استفاده کنم، اما همین چند دقیقه میتواند در نمره نهایی شما بسیار تاثبرگذار باشد، همچنین مواجه شدن با شرایط قانونی جلسه آزمون، میتواند افکار شما را بهم بریزد، پس مهم است که خودتان را برای ان شرایط آماده کنید و حداقل یک بار آزمون ماک ایلتس را در شرایط استاندارد تجربه کنید
منتظر قسمت دوم باشید.

اهمیت آزمون ماک آیلتس-قسمت دوم

قسمت قبل در خصوص اهمیت آزمون ماک آیلتس-قسمت اول را باهم خواندیم و اکنون به  قسمت دوم این موضوع میپردازیم.

تفاوت نمرات ماک در مراکز مختلف:

یکی از سوالات داوطلبان این است که چرا نتایح ج آزمونی که داخل مراکز مختلف دادند متفاوت است.در ابتدا در نظر داشته باشید که اختلاف تا 0.5 نمره در دو آزمون پیاپی حتی در یک مرکز غیرطبیعی نیست. در نتیجه اگر در دو هفته پیاپی از مرکز اول 6 گرفتید و از مرکز دوم 6.5 خیلی نگران یا خوشحال نشوید.البته نکته اصلی بحث میزان استاندارد بودن سوالات آزمون و همینطور نمره دهی بخش رایتینگ و اسپیکینگ است.وقتی که در آزمون اصلی آیلتس شرکت کردید متوجه میشوید که کدام مرکز نمره اش به نمره اصلی شما نزدیک تر بوده و به همین دلیل مراکزی که با اختلاف زیاد به شما نمره بالاتر و یا پایینتری میدهند را ملاک قرار ندهید. اگر تاکنون آزمون اصلی را نداده اید حتماً نظرات کاربران را بر روی گوگل (Google Reviews) و یا کانالهای معتبر تلگرام و یا واتسآپ بخوانید. همچنین با آشنایان و یا دوستانی که همین مسیر را طی کردند حتماً صحبت کنید و نظرات آنها را جویا شوید.

ممتحنین آزمون ماک آیلتس:

ممتحنین بخش اسپیکینگ در همه مراکز استاندارد و معتبر برگزار کننده آزمون ماک آیلتس از استاندارد های نمره دهی آیلتس پیروی می کنند ،به همین دلیل نمی توانند به شما نمره ای خیلی بیشتر از توانایی های شما بدهند. البته حتی گاهی بین ممتحنین هم اختلاف 0.5 نمره دیده میشود و نباید برایتان تعجب برانگیز باشد. باید در نظر بگیرید که قرار نیست ملاک انتخاب مرکز برای آزمون ماک آیلتس و یا اصلی نمرات بالا یا پایین گرفتن باشد. یک آزمون ماک خوب سطح واقعی شما را نشون میدهد تا شما بدانید که تا سطح دلخواه چقدر فاصله دارید. اینکه نمره بالاتر ولی غیرواقعی بگیرید نه تنها خوب نیست، بلکه گمراه کننده هم هست و باعث هدر رفتن پول و زمان شما میشود.

میزان آمادگی در موضوعات مختلف در آزمون ماک آیلتس:

علت بعدی میزان آمادگی شما درباره موضوعات مختلف و آمادگی ذهنی و روحی در روز آزمون می باشد.به طور مثال در یک مرکز آزمون، آزمون گیرنده به طور تصادفی از شما در مورد مهاجرت به خارج سوال میکند،و شما دامنه لغات یا مطالعات خوبی در زمینه این موضوع دارید،پس از روحیه خوبی برخوردار هستید و مرتکب اشتباه زیادی نمیشوید،در نتیجه نمره خوبی دریافت میکنید؛پس از مدتی دیگر شما در یک مرکز آزمون دیگر حضور بهم میرسانید و از شما در مورد تربیت فرزند سوال میکنند،از آنجایی که ممکن است در مورد این موضوع خاص، دامنه لغات و اصطلاحات و اطلاعات شما محدود باشد،هول شده و جواب مناسبی نمیتوانید ارایه کنید و در نتیجه نمره کمتری بدست می آورید، و سپس میپندارید که مرکز قبلی استاندارد تر بوده ،در صورتی که فقط بحث آمادگی شما در موضوعات مختلف هست که تاثیر اصلی را در نمره شما میگذارد.

دفعات شرکت در آزمون ماک آیلتس :

در این خصوص نمیتوان میزان معینی را توصیه کرد. راه بهتر این است که زمانی که در آزمون ماک آیلتس شرکت کردید، نظرات ممتحنین را هم بپرسید و تحلیل آزمون را هم بررسی کنید و روی ایرادات حتما کار کنید،پس از گذشت مدتی که احساس کردید مهارتهایتان را بهبود داده اید ،مجدد در یک آزمون ماک شرکت کرده و نتیجه را با آزمون قبلی مقایسه کنید.

مقایسه با جدول بنداسکور آیلتس:

یکی از پیشنهادهایی که میتوان ارایه کرد ،مقایسه صادقانه خودتان با جدول بنداسکور آیلتس است.چک کنید که تقریبا روی کدام نمره قرار می گیرید. حتی میتوانید از یک و یا دو تا از دوستانتان که آنها هم با آیلتس آشنایی دارند بخواهید که شما را براساس این جدول بسنجند. این به شما کمک میکند که تصویر واقعی تری از خودتان داشته باشید. در واقع این جدول هم یک نوع ابزار سنجش است که قادر خواهید بود خودتان را با آن ارزیابی کنید و ببینید برای هر نمره چه توانایی هایی لازم است و شما کدام یک از آنها را دارید.

دوره های آیلتس در شیراز

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا