تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام نمایید

Hours
Minutes
Seconds
تا قبل از تکمیل ظرفیت دوره آموزشی که این هفته شروع می شود، رزرو کنید.

رزرو رایگان آموزش زبان

نحوه نوشتن در زبان ایتالیایی

خوشبختانه نحوه نوشتن در زبان ایتالیایی بسیار ساده است . در این درس می خواهیم نحوه نوشتن رد زبان ایتالیایی ره به صورت کامل به شما آموزش دهیم  . اگر شما بتوانید آوای حروف را به خوبی یاد بگیرید نوشتن نیز کاملا از آن قوانین تبعیت می کند .  در درس الفبای زبان ایتالیایی گفتیم که هر حرف آوای مخصوصی دارد و در این بین برخی حروف نیز با توجه به موقعیتشان در کلمه و حروف بعد از آن ممکن است آوا های متفاوتی داشته باشند . مثلا اگر بعد از حرف “C ” حروف “I” , “E”  بیاید صدای “چ” داده و در غیر این صورت صدای “ک” می دهد .

برای نوشتن زبان ایتالیایی دقیقا همان چیزی را یاد داشت می کنیم که میخوانیم . برای مثال در خواندن : حرف “A”  در هر جای کلمه که بیاید صدای “اَ” می دهد . برای نوشتن : هرجایی که “اَ”  داشته باشیم حرف “A”  را یادداشت می کنیم . به همین راحتی .

پس داریم :

نوشتن در زبان ایتالیایی 1

کوچکترین جز هر زبان حروف آن زبان هستند که با  قرار گرفتن در کنار یکدیگر می توانند کلمات و جملات را به وجود آورند . حال اگر این حروف را به ترتیب در کنار هم بگذاریم الفبای آن زبان تولید می شود . الفبای زبان ایتالیایی شامل  21 حرف است . یعنی زبان ایتالیایی 5 حرف کمتر از زبان انگلیسی دارد.  این حروف به صورت زیر تلفظ می شوند :

حروف در زبان ایتالیایی به دو دسته حروف بی صدا و حروف صدا دار تقسیم می شوند. حروف صدادار حروفی هستند که از حنجره و به صورت کشیده ادا می شوند . این حروف در زبان ایتالیایی (OUIAE) می باشند. مابقی حروف بی صدا هستند و اغلب به جهت تلفظ شدن به همراه حروف صدا دار می آیند. در برخی کلمات ممکن است که دو حرف صدا دار پشت سر هم استفاده شوند.
حروفی که در الفبای زبان ایتالیایی نیستند .
همانطور که می بینیم حروف w,x,y,j,k در زبان ایتالیایی نیستند . خب از خود می پرسید پس چگونه در برخی از کلمات ایتالیایی آنها را می توان مشاهده کرد. نکته اینجاست که هر چند این حروف ریشه ایتالیایی ندارند اما زبان ایتالیایی نیز مانند هر زبان دیگری دستخوش تغییر زبان خای دیگر قرار گرفته است و کلمات خارجی را در خود جای داده است.  بنابراین در برخی کلمات که ریشه خارجی  دارند این حروف مشاهده می شود .

مثلا کلمه “Yogurt”  که ریشه ای انگلیسی و ترکی دارد و در ایتالیایی به معنای ماست می باشد . چون کلمه “یُگورت” از زبان دیگری وارد ایتالیایی شده و اسپلینگ خود را حفظ کرده است مجبوریم از حرف “Y” در آن استفاده کنیم .
حروف صدا دار در ایتالیایی
برخی حروف در زبان ایتالیایی تلفظ دوگانه دارند . یعنی با توجه به حرف بعدی در کلمه ممکن است تلفظ متفاوتی داشته باشند ، که در درس بعدی به طور کامل به آن می پردازیم . به عنوان مثال حرف “C“  در کلمه “CIAO”  صدای “چ“ و در کلمه “COME”  صدای “ک” می دهد. حروف “G” و ترکیب های “SC”  نیز با توجه به حرف بعد از آنها صدای دوگانه دارند.
حرف H در زبان ایتالیایی خوانده نمی شود.