parsa-ins-logos-horizental

3

با آداب ورسوم مردم ایتالیا آشنا شوید-98/10/1

تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام نمایید

Hours
Minutes
Seconds
تا قبل از تکمیل ظرفیت دوره آموزشی که این هفته شروع می شود، رزرو کنید.

رزرو رایگان آموزش زبان

زبان ایتالیا

زبان رسمی کشور ایتالیا، ایتالیایی بوده و زبان مادری حدود ۹۳ درصد مردم، این زبان است. تعدادی گویش ایتالیایی در کشور وجود دارد که از این میان می‌توان به ساردینی، فریولیایی، نِئاپولیتن، سیسیلی، لیگوریان، ونیزی و کالابْرین اشاره کرد. در شهر میلان نیز مردم به گویش میلانی صحبت می‌کنند. سایر زبان‌هایی که توسط بومیان کشور صحبت می‌شود، کاتالونیایی، یونانی، آلمانی، فرانسوی، کرواتی و اسلونیایی هستند.

زبان ایتالیایی

زندگی خانوادگی در ایتالیا

خانواده یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها در فرهنگ ایتالیایی به شمار می‌رود. یکپارچگی و وحدت خانوادگی این ملت بر خلاف طرز تفکر غربی، بر پایه و اساس خانواده گسترش یافته است. ایتالیایی‌ها دور همی‌های خانوادگی زیادی دارند و از اینکه با خویشان خود وقت صرف کنند لذت می‌برند. آن‌ها فرزندان خود را تشویق می‌کنند تا در دوران بزرگسالی و پس از ازدواج نیز رابطه نزدیک خود با خانواده را حفظ کرده و خانواده آتی خود را نیز به این شبکه اضافه کنند. مذهب اصلی در کشور ایتالیا کاتولیک رومی محسوب می‌شود. این امر با توجه به قرار داشتن شهر واتیکان در قلب رم که قطب کاتولیک رومی و اقامتگاه پاپ به حساب می‌آید چیز دور از انتظاری نیست. کاتولیک‌ها بیش از ۹۰ درصد جمعیت را تشکیل داده و ۱۰ درصد دیگر از پروتستان‌ها، یهودیان و جامعه رو به رشد مسلمانان مهاجر تشکیل می‌شود.

موزه واتیکان

هنر و معماری در ایتالیا

ایتالیا محل تولد تعدادی از سبک‌های معماری در جهان، شامل کلاسیک رومی، رنسانسی، باروکی و نئوکلاسیک بوده است. این کشور برخی از معروف‌ترین سازه‌های تاریخی دنیا مانند کولوسئوم و برج پیزا را در خود جا داده و سالانه جمعیت زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. در فلورانس، ونیز و رم، موزه‌های متعددی وجود دارد اما هنر را می‌توان در کلیساها و ساختمان‌های عمومی نیز مشاهده کرد. شاید از همه مهم‌تر نقاشی سقف نمازخانه «سیستین» (Sistine chapel) در واتیکان باشد که توسط هنرمند شهیر، میکل آنژ در بین سال‌های ۱۵۰۸ تا ۱۵۱۲ خلق شد. ایتالیا مهد اپرا و برخی از معروف‌ترین نمونه‌های آن نیز به شمار می‌رود.

توسکانی ایتالیا

نکاتی جالب توجه درباره فرهنگ ایتالیا

 • نام ایتالیا از کلمه‌ای به معنی «سرزمین گاوها» می‌آید که احتمالاً به خاطر آن که گاو، نمادی از قبایل جنوب این کشور بوده انتخاب شده است.
 • ایتالیایی‌ها ادعا می‌کنند آن‌ها بودند که به سایر قسمت‌های اروپا آشپزی را یاد دادند. این کشور بستنی، قهوه و پای میوه را به جهان معرفی کرد. اولین کتاب آشپزی ایتالیایی در سال ۱۴۷۴ نوشته شده است.
 • گرگ ایتالیایی حیوان ملی غیر رسمی این کشور بوده و نقش مهمی در افسانه‌ تأسیس رم بازی می‌کند.
 • زمانی که مک دونالد اولین شعبه خود در رم را در سال ۱۹۸۶ باز کرد، متعصبان غذای ایتالیایی به صورت رایگان در بیرون رستوران اسپاگتی به مردم می‌دادند تا میراث آشپزی خود را از یاد نبرند.
 • زادگاه پنیر پارمزان در حوالی «پارما» (Parma) بوده و سایر پنیرهای معروفی چون موتزارلا، گورگونزولا و ریکوتا نیز در این کشور ساخته شدند.
 • خالق شخصیت داستانی پینوکیو، «کارلو کولودی» (Carlo Collodi) ایتالیایی بود.
 • محبوب‌ترین ورزش ایتالیایی‌ها فوتبال بوده و تیم ملی این کشور تا کنون ۴ بار برنده جام جهانی شده است.
 • ایتالیا یکی از پیشتازان صنعت مد به شمار می‌رود. همچنین ماشین‌های اسپرتی مانند فراری، لامبورگینی و مازراتی هم از دیگر ارمغان‌های ایتالیا برای جهان هستند.
 • بسیاری از مجردهای ایتالیا حتی تا سن ۴۰ سالگی با وجود داشتن شغل و استقلال، با خانواده زندگی می‌کنند.
 • زبان رسمی موسیقی، ایتالیایی است و تقریباً تمام اصطلاحات آن از این زبان گرفته شده‌اند.
 • دندان و انگشتان گالیله، دانشمند ایتالیایی، در فلورانس ایتالیا به نمایش گذاشته شده‌‌ است. این اعضا را در مراسم تدفینی که ۹۵ سال بعد از مرگ وی در سال ۱۶۴۲ برگزار گردید از جسد او جدا کردند.

اپراهایی مانند «آیدا» (Aida) و «لا تراویاتا» (La Traviata) اثر «جوزپه وردی» (Giuseppe Verdi) به زبان ایتالیایی نوشته شده و هنوز هم به زبان اصلی در این کشور اجرا می‌شوند. خواننده تِنور ایتالیایی، «لوچانو پاواروتی» (Luciano Pavarotti) طی فعالیت‌های خود، اپرا را برای عموم مردم قابل دسترس‌تر کرد. تعدادی خانه مد و فشن جهانی مانند آرمانی، گوچی، بنتون، ورساچه و پرادا نیز در ایتالیا متولد شدند.