آشنایی با زبان فرانسه

آشنایی با زبان فرانسه

آشنایی با زبان فرانسه

برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان فرانسه در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از اساتید مجرب زبان فرانسه بهره مند شوید.

آشنایی با زبان فرانسه
زبان فرانسه جز پنج زبان اول دنیا در سازمان ملل محسوب می‌شود.این زبان در کنار زبان‌هایی مانند انگلیسی-عربی-اسپانیایی- آلمانی و ماندارین …)قرار گرفته است. این زبان توسط ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. درحدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم خود صحبت می‌کنند و ۲۰۰ میلیون نفر هم از آن به عنوان یک زبان دوم اکتسابی استفاده می‌کنند. کشورهای مثل کانادا، کبک، اونتاریو،نیوبرانزویک، بلژیک، لوکزامبورک و سوئیس از این زبان استفاده می‌کنند.

تاریخچه زبان فرانسوی
ریشه زبان فرانسه یک زبان رومی از خانواده زبان‌های هندو اروپایی می باشد .شاعران بزرگی مثل شارتیه، پیوم آپولینز، پل آدامز، لویی آراگون و … شعرها و داستان‌هایی را با این زبان سروده و به دنیا عرضه کرده‌اند. از زبان فرانسه به عنوان زبان شعر و ادبیات یاد شده است.این زبان به دلیل توسعه در بخش‌های صنعتی به ویژه صنعت توریسم در کشور فرانسه یکی از زبان‌های پرکاربرد در جهان است.

در ابتدا قبیله‌ای به نام پاریسی‌ها در منطقه‌ای به نام رودخانه سن زندگی می‌کردند و به مرور شهر پاریس و کشور پاریس را تشکیل دادند. شارل پنجم پادشاه فرانسه در قرون ۱۳۶۵ تا ۱۳۸۰ به دلیل علاقه به شعر و ادب و ترجمه آثار کلاسیک دنیا مردم را به ترجمه آثار ادبی و شهر و ادبیات ترغیب می‌کرد.
زبان فرانسه بین قرن‌های ۹ تا ۱۴ میلادی در این کشور رواج پیدا کرد.در ابتدا در فرانسه زبان لاتین مورد استفاده قرار میگرفت و به مرور با تغییر این زبان در لهجه و تلفظ لغات، تبدیل به زبان جدید شد. ریشه بسیاری از کلمات در زبان فرانسه از لاتین گرفته شده اند.
در قرن ۱۶ میلادی انقلاب عظیمی در فرهنگ و هنر اروپا به ویژه در فرانسه ایجاد شد که به دنبال آن کلیساها قدرت خود را از دست دادند و در نتیجه این اتفاق، فرهنگ و هنر و صنعت شکوفا شد.

زبان فرانسه در نقاط مختلف دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد . زبان فرانسوی از لحاظ سهولت یادگیری بعد از انگلیسی و اسپانیایی سومین زبان می‌باشد. زبان فرانسوی در ایران،بعد از انگلیسی بیشترین درصد زبان آموزان را در کلاس‌های آموزشی و دانشگاهی به خود اختصاص داده است دلیل آن هم اهمیت این زبان بین سیاستمداران و اهل شعر و ادب در گذشته و زمان حال است. این زبان در زمان قاجار به دلیل روابط بین ایران و فرانسه در کتب درسی آموزشی برای دانش آموزان وجود داشته است.

نکاتی درباره زبان فرانسه
الفبای زبان فرانسه بر اساس الفبای لاتین می باشد و ۲۶ حرف دارد.علاوه بر حرف‌های ساده حروف ترکیبی بسیاری که از ترکیب دو حرف o و e و حرف‌های زبر و نرم می‌باشد جالب است بدانید که بیش از 20 درصد از حروف الفبای زبان فرانسه از زبان‌های دیگر وام گرفته شده است برای مثال ۵/۱ درصد را از آلمانی، ۱/۰ درصد از عربی و ۱۲ درصد از اسپانیایی و باقی از زبان‌های دیگر گرفته شده است.

در زبان فرانسه اسامی دارای جنسیت گرامری هستند که می‌تواند مذکر یا مونث باشد.حرف تعریف le نشان دهنده اسامی مذکر، حرف تعریف la نشان دهنده اسامی مؤنث و حرف تعریف les نشان دهنده اسامی جمع می باشد .
فرانسوی‌ها در کشور خود مقید به قواعد و دستور زبان هستند و معمولا مؤدبانه و آرام صحبت می‌کنند. به‌عنوان‌مثال واژه‌ی سلام همیشه با القاب اجتماعی و خوش‌رویی تمام به کار برده می شود، برخورد غیر عمد در خیابان حتما با گفتن «pardon» همراه می‌شود یا بهترین کلمه در خداحافظی با افراد ناشناس «Au revoir» است.

برای آموزش زبان فرانسه در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان فرانسه در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان فرانسه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان فرانسه ، و همینطور دوره های فشرده آموزش فرانسه ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان فرانسه به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

0 پیامها
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام ها
زبان فرانسه
0
سلام 😊 به سوالات شما پاسخ میدیمx
()
x

مشاوره رایگان دوره آموزشی

تلفن تماس مشاوره رایگان: 09013443574