تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام نمایید

Hours
Minutes
Seconds
تا قبل از تکمیل ظرفیت دوره آموزشی که این هفته شروع می شود، رزرو کنید.

رزرو رایگان آموزش زبان

آموزش زبان اسپانیایی در شیراز آغاز شد و برای ثبت نام در دوره های آموزشی مرتبط و آمادگی برای شرکت در آزمون ها می توانید با موسسه زبان پارسا تماس حاصل فرمایید.

همچنین در صورتی که قصد مهاجرت و یا سفر به کشورهای اسپانیایی زبان دارید نیز می توانید با تماس به واحد آموزش موسسه زبان پارسا از شرایط کلاسهای فشرده و نیمه فشرده آگاه شوید.
زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبانی از خانوادهٔ زبان‌های رومی و یکی از پُرگویش‌ورترین زبان‌های جهان است طی آمار سال ۲۰۱۴ میلادی زبان اسپانیایی با ۴۷۰ میلیون نفر گوینده به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرتکلم دنیا است.
در سال ۱۹۹۹، اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸ میلیون نفر و مجموعاً ۴۱۷ میلیون سخنور بوده‌است.در حال حاضر این ارقام به ۴۰۰و ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته‌اند. در ایالات متحده حدود ۱۶ درصد جمعیت به زبان اسپانیایی تکلم می‌کنند، زبان اسپانیایی زبان دوم در ایالات متحده آمریکا است.
 

آموزش زبان اسپانیایی در شیراز

برای آموزش زبان اسپانیایی در شیراز با موسسه زبان پارسا تماس بگیرید. در صورتی که قصد مهاجرت و یا سفر به کشورهای اسپانیایی زبان دارید نیز می توانید با تماس به واحد آموزش موسسه زبان پارسا از شرایط کلاسهای فشرده و نیمه فشرده آگاه شوید.

تاریخ زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی یکی دیگر از اعضای خانواده زبان های رومانس و زبان های هندو-اروپایی است. کشور اسپانیا در شبه جزیره ای به نام ایبرو قرار گرفته است. ایبرو به دلیل موقعیت حیاتی اش در اروپا از ابتدا مورد تهاجم های بسیار قرار گرفته و زبان اسپانیایی امروزی نیز محصول این تهاجم ها و تلفیقی از زبان های صحبت شده میان اقوام مهاجم بوده است که در ادامه به کلیات این سیر تحول اشاره می گردد. برای آموزش زبان اسپانیایی در شیراز با موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.

دوران شکل گیری زبان اسپانیایی

در حدودِ ششصد سال قبل از میلاد مسیح، اقوام کوچ نشین کلتی و بومیان شبه جزیره ایبرو با هم در آمیخته بودند و میان آن ها زبان کلت-ایبرویی رواج داشته است. سرداران کارتاژی در سال 230 قبل از میلاد از نواحی تونس کنونی به ایبرو حمله کردند و لغات کارتاژی (منشعب از فنیقی باستان) را در آنجا گسترش دادند. سرزمین ایبرو برای دو قدرت بزرگ آن دوران یعنی امپراطوری روم و کارتاژ منطقه ای استراتژیک محسوب شده و آن دو به مدت 18 سال در ایبرو با هم جنگیده اند. این نبرد در پایان به نفع رومیان خاتمه یافت و در حوالی سال 19 قبل از میلاد این شبه جزیره به طور کامل به تصرف رومیان درآمد.
رومیان این منطقه را هیپسانی نام گذاری کرده و و بنا عادت همیشگی خود، زبان لاتین عامیانه را توسط تجار و سربازان به مردم ایبرو آموزش دادند. بدین ترتیب به تدریج زبان جدیدی متشکل از زبان های لاتین، کارتاژی، کلتی و باسکی در هیپسانی آن دوران شکل گرفت.
تهاجمات به این شبه جزیره باز هم ادامه پیدا کرد. در حدود سده 400 میلادی ژوت های آلمانی تبار ایبرو را تصرف کرده  و با این که مدت مدیدی بر این ناحیه حاکم بودند، تغییرات چندانی در زبان ایجاد نکردند تا اینکه در دهه 720 میلادی، مسلمانان شمال آفریقا، اسپانیا را تصرف نموده و آن را اندلس نامیدند. تسلط پانصد ساله مسلمانان بر اندلس و فرهنگ و تمدن اسلامی حاکم بر آن باعث تغییرات بسیار در زبان و رواج و نفوذ فراگیر لغات عربی به زبان اسپانیایی گردید که این اثر تا امروز باقی مانده است. به طوری که امروزه نزدیک به 4000 واژه اصلی در زبان اسپانیایی ریشه عربی دارد.

دوران پیشرفت و ثبات زبان اسپانیایی

بعد از پیروزی امپراطوری مسیحی واقع در شمال ایبرو بر مسلمانان، لهجه کاستیلی اسپانیایی بر این شبه جزیره حاکم گردید. زبان کاستیلی با خروج تدریجی مسلمانان از اسپانیا و قدرت گیری روز افزون امپراطوری اسپانیا به تدریج به زبانی قدرتمند تبدیل می شد. اولین پادشاه اسپانیا که برای یکسان سازی دستور و لغات و استاندارد کردن زبان اسپانیایی تلاش کرد، آلفونس دهم نام داشت. او و جانشینانش استفاده از زبان های لاتین و عربی را در دستگاه های قضائی و دولتی ممنوع اعلام کردند، تا زبان اسپانیایی هر چه بیشتر و بهتر در اسپانیا رواج پیدا کند.
دولتمردان اسپانیا از آن پس سیاست مستعمره سازی را در پیش گرفتند. سیاحان و دریانوردان اسپانیایی در قرن پانزدهم در دوره فردینارد پنجم از اقیانوس اطلس گذر کرده و قاره آمریکا را کشف کردند. اسپانیا در قرن شانزده میلادی قوی ترین و ثروت مند ترین کشور جهان بود که دایره قدرتش بسیاری مناطق از ایلات متحده امروزی، مکزیک، آمریکای مرکزی، بخش اعظم آمریکای جنوبی و فیلیپین را فرا می گرفت. در قرن هفدهم ادبیات اسپانیا با نگارش اثر سترگ دن کیشوت قوام گرفت. سروانتس در این رمان مفصل و پرجزئیات با شخصیت پردازی بی نظیر خود راه را برای گسترش ادبیات اسپانیا هموار نمود. با اینکه بیشتر مناطق مستعمره نشین اسپانیا در یکصد سال گذشته استقلال یافته اند، زبان اسپانیایی همچنان به عنوان میراث دوران استعمار در آمریکای لاتین باقی مانده است. هر چند نویسندگان مبارز بسیاری در کشورهای مختلف آمریکای لاتین از همین زبان ولی با سبک های مختص این قاره استفاده کرده و اشعار و داستان هایی پر مغز و هدفمند برای آزادیخواهی و مبارزه با استعمار به نگارش درآورده اند. اسپانیایی زبانی پویا است و تغییر و تحولات به وقوع پیوسته را به سرعت می پذیرد. یادگیری اسپانیایی برای افراد آشنا به زبان های رومانس بسیار ساده است و سالانه بسیاری از مردم در سراسر جهان یادگیری این زبان را به عنوان زبان دوم آغاز می نمایند

کشورهای اسپانیایی زبان :

کشورهای اسپانیایی‌زبان کشورهایی هستند که در آن‌ها زبان اسپانیایی زبان رسمی اول کشور، یا زبان ملی یا پرکاربردترین زبان بین مردمان آن کشور است. در فارسی معمولاً به این کشورها کشورهای لاتین گفته میشود .
اکثر این کشورها در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی قرار دارند.

 • مکزیک
  آرژانتین
  شیلی
  دومینیکن
  نیکاراگوئه
  اوروگوئه
  جنوبگان آرژانتین
  جنوبگان شیلی

معرفی آزمون بین المللی زبان اسپانیایی

آزمون دله DELE (که مخفف کلمه‌های Diplomas de Español como Lengua Extranjera می‌باشد) یک گواهی مدرک زبان اسپانیایی است که پس از امتحان رسمی آن که در ایران توسط کانون زبان برگزار می‌گردد از طرف موسسه سروانتیس(Instituto Cervantes) به داوطلبان ارائه می‌گردد. این آزمون در ۶ سطح برگزار می‌گردد و قبولی در هر سطح نیازمند کسب ۶۰ نمره از ۱۰۰ نمرهٔ آزمون می‌باشد. اعتبار این مدرک همیشگی می‌باشد و مانند آیلتس یا تافل پس از گذشت چند سال از بین نمی‌رود.
مقاطع آزمون DELE
آزمون DELE در ۶ سطح A1, A2, B1, B2, C1, C2 برگزار می‌گردد.
مهارت‌های آزمون DELE
Listening
Reading
Writing
Speaking

آموزش زبان اسپانیایی ( ورزش )

اسامی ورزش های مختلف در زبکن اسپانیایی..😊 آموزش اسپانیایی پارسا موسسه زبان پارسا اسپانیا🇪🇸

آموزش زبان اسپانیایی..😊

چه خیر در زبان اسپانیایی.. آموزش اسپانیایی پارسا موسسه زبان پارسا اسپانیا🇪🇸

صیفی جات در زبان اسپانیایی..😍😋

جهت شرکت در دوره های زبان اسپانیایی در موسسه زبان پارسا با ما در تماس باشید.. 0713235764109013443574 آموزش اسپانیایی پارسا موسسه زبان پارسا اسپانیا🇪🇸

آموزش زبان اسپانیایی..🤗

چطور در زبان اسپانیایی بگوییم اوضاع چطوره؟؟ آموزش اسپانیایی پارسا موسسه زبان پارسا اسپانیا🇪🇸

آموزش زبان اسپانیایی ( کلمات کاربردی )

برخی از جملات کاربردی در زبانچ اسپانیایی..😍😉 جهت شرکت در دوره های زبان اسپانیایی در موسسه زبان پارسا با ما در تماس باشید.. 0713235764109013443574 آموزش

No more posts to show
2 پیامها
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام ها

سلام
چقدر طول میکشه تا به طور کامل به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنیم؟

سلام بر شما
بین 6 ماه تا دو سال حداقل زمان می خواد که به بالاترین سطح برسید و بعد از اون بهتره به یک کشور اسپانیایی زبان برید تا مهارت شما تقویت و در ذهنتان ماندگار بشه
در مورد زبان اسپانیایی میتونید شماره تماس خودتون را در اختیارمون بذارید تا کارشناسان آ»وزش با شما تماس بگیرند

2
0
سلام 😊 به سوالات شما پاسخ میدیمx
()
x