آموزش زبان انگلیسی در شیراز ، ثبت نام و هزینه ها به همراه معرفی دوره های فشرده و استاندارد

مهلت ثبت نام محدود می باشد

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
برای دریافت تخفیف ویژه رزرو کنید:

ثبت نام کلاس انگلیسی (آنلاین و حضوری)


  ثبت نام از سراسر کشور با سیستم حرفه ای آموزش آنلاین

  در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  کلاس چت زبان انگلیسی در شیراز

  آموزش آنلاین زبان انگلیسی در شهر شیراز

  کلاسهای فشرده زبان انگلیسی

  کلاس خصوصی آموزش انگلیسی

  مدت زمان دوره آموزشی انگلیسی

  شهریه شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی

  کلاس آمادگی آزمون ها (آیلتس ، تافل ، GRE و ...)

  چه کتابهایی برای آموزش استفاده می شود؟ (کتاب World English)

  دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در شیراز

  در صورتی که برای یادگیری زبان انگلیسی فرصت کمی دارید دوره های فشرده حداقل 6 ماهه و نیمه فشرده نیز به علاقه مندان ارائه می شود، برای کسب اطلاعات تکمیلی با موسسه زبان پارسا در ارتباط باشید (دپارتمان زبان انگلیسی شیراز ) ، همچنین می توانید شماره تلفن تماس خود را در قسمت چت (گوشه سمت راست) سایت وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در ادامه متن می توانید با دوره های آمادگی آزمون انگلیسی، شهریه و کتاب های آموزشی آشنا شوید. این دوره ها به منظور کمک به متقاضیان شرکت در مصاحبه سفارت و آزمون های زبان انگلیسی برگزار میگردد.

  شهریه دوره های آموزش زبان انگلیسی

  به طور کلی هزینه ثبت نام دوره های آموزش و چت و آمادگی آزمون زبان انگلیسی متغیر است. در موسسه زبان پارسا شهریه دوره های استاندارد و فشرده به شرح زیر است:

  نرخ ها برای پاییز 1398 معتبر می باشد

  • شهریه دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی —- هزارتومان
  • هزینه و شهریه ثبت نام دوره های فشرده هر ترم —- هزارتومان 
  • هزینه و شهریه ثبت نام دوره های استاندارد هر ترم —- هزارتومان 
  • برای دوره های خصوصی تماس بگیرید.

  دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی + ثبت نام

  اطلاعات مربوط به دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی به زودی در اینجا قرار خواهد گرفت.

  چگونه در دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کنم؟

  برای ثبت نام در دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی در شیراز راه های متنوعی برای شما در نظر گرفته ایم، ثبت نام آنلاین، ثبت نام از طریق چت با بخش آموزش، رزرو تلفنی و ثبت نام حضوری 

  ثبت نام بسیار ساده و بر اساس حمایت از حریم خصوصی دانش پژوهان در نظر گرفته شده است. برای ثبت نام در صورتی که مایل به انتشار اطلاعات فردی خود نیستید، تنها داشتن شمار تماس شما کافی است.

  پس از آن نوبت به پرداخت شهریه و آغاز دوره های آموزشی حضوری زبان انگلیسی در شیراز می باشد.

  در ضمن شرایط ویژه ای برای تخفیف به دانشجویان برتر و یا همکاری با سازمان ها و شرکت ها و ارگان های مختلف را داریم. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از گوشه سمت راست همین صفحه برای ما پیام بگذارید و یا با ما تماس بگیرد. 

  مدت زمان دوره های آموزش انگلیسی + سریع ترین راه

  در دوره های استاندارد آموزش زبان انگلیسی در موسسه زبان پارسا معمولا هر ترم یک ماه و نیم زمان می برد، و هر هفته 3 جلسه به آموزش می پردازیم، مدت زمان هر جلسه آموزشی 2 ساعت می باشد.
  اما در صورتی که برای یادگیری زبان انگلیسی عجله دارید می توانید از شرایط دوره های فشرده و نیمه فشرده موسسه زبان پارسا آگاه شوید. کافی است از گوشه سمت راست صفحه در قسمت چت ، شماره تماس خود را وارد نمایید ، کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کرده و شما را با شرایط متنوع آموزش زبان انگلیسی آشنا می کنند.

  چرا باید انگلیسی یاد بگیرم؟

  موسسه فرهنگی هنری پارسا آموزان شیراز (موسسه زبان آلمانی در شیراز) به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید زبان انگلیسی را بیاموزید.

  • این زبان دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) است.
  • زبان انگلیسی پرگویشورترین زبان جهان است
  • برای مصاحبه سفارت و مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان باید این زبان را بدانیم.
  • برای ادامه تحصیل در کشورهایی که به زبان انگلیسی تکلم می کنند.
  • برای مهارت در ترجمه متون ، 

   عدم آشنایی به این زبان یکی از نخستین دلایل عدم موفقیت دانشجویان خارجی است ؛ در این راستا موسسه فرهنگی هنری و زبان پارسا آموزان شیراز نسبت به آموزش حضوری زبان آلمانی در شیراز به کمک مشتاقان یادگیری زبان انگلیسی می آید کافی است با موسسه زبان پارسا شیراز تماس بگیرید.

  • دوره فشرده آموزش انگلیسی شیراز ، آموزش انگلیسی برای مهاجرت
  • آموزش خطاطی انگلیسی شیراز
  • دوره های Speaking و Chat زبان انگلیسی
  • دوره های آمادگی برای آزمون IELTS
  • دوره های آمادگی برای آزمون TOEFL

   

  نیاز جامعه تحصیل کرده امروزی به یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه مدت ، موسسه فرهنگی و هنری زبان پارسا را بر آن داشته است ضمن برنامه ریزی دوره های نیمه فشرده و دوره های ویژه کارکنان دولت در روزهای جمعه این زبان را با جدید ترین و رایج ترین متد های زبان آموزی دنیا (American English File و Speak Now) و منطبق با نیاز مستقیم زبان آموزان به شرح زیر به هموطنان عزیز ساکن در شهر شیراز آموزش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش زبان انگلیسی در شیراز با موسسه پارسا آموزات تماس بگیرید.

  ویژگی های دوره های آموزش زبان انگلیسی در شیراز:

  1.  استفاده از کادر مجرب
  2. برگزاری کلاسها به صورت شبه خصوصی (7 تا 12 نفر)
  3. برگزاری کلاسها به صورت نیمه فشرده
  4. آموزش زبان انگلیسی در شیراز استفاده از به روز ترین متدهای زبان آموزی
  5. بکارگیری روشهای آموزشی سریع، آسان و جذاب
  6. دوره های آموزش زبان انگلیسی در شیراز با امکان ثبت نام اینترنتی و حضوری
  7. برگزاری دوره های ویژه شاغلین در روزهای جمعه

  1. دوره های نیمه فشرده (American English File)

  داوطلبانی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاه هستند میتوانند در این دوره شرکت نمایند.

  آموزش زبان انگلیسی در شیراز سه روز در هفته (هر جلسه 2 ساعت)

  S1 (20 جلسه) – S2 (20 جلسه) – E1 (20 جلسه) – E2 (20 جلسه) – LI1 (20 جلسه) – LI2 (20 جلسه)

  I1 (23 جلسه) – I2 (23 جلسه) – UI1 (23 جلسه) – UI2 (23 جلسه) – Adv.1 (23 جلسه) – Adv.2 (23 جلسه)

  2. دوره های عادی روزهای جمعه (American English File)

  داوطلبانی که با توجه به شرایط خاص نمیتوانند در کلاسهای روزهای هفته شرکت کنند در صورت تمایل میتوانند از کلاسهایی که فقط جمعهها برگزار میگردد استفاده کنند.

  آموزش زبان انگلیسی در شیراز دو جلسه دو ساعته در هفته

  3. دوره های فقط مکالمه (Speak Now)

  سه روز در هفته (هر جلسه 2 ساعت)

  Speaking 1 (20 جلسه) – Speaking 2 (20 جلسه) – Speaking 3 (20 جلسه) – Speaking 4 (20 جلسه)

  Upper-Intermediate Chat (20 جلسه) – Advanced Chat (20

  4. دوره های آمادگی آزمون آیلتس در شیراز (به انگلیسی: IELTS)

  که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی هم اکنون است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده است و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

  آزمون آیلتس

  نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

  آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونهٔ آکادمیک مشکل تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

  IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

  هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.

  در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

  نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فکس و یا email قابل دریافت نیست.

  تا ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد درخواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما بیشتر از یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بخواهید بیشتر از ۵ کارنامه برایتان ارسال شود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاه‌ها کارنامه IELTS را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند. مسئولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

  آموزش زبان انگلیسی در شیراز

   

  آموزش زبان انگلیسی در شیراز

  بخشهای مختلف آزمون IELTS

  Listening
  زمان: حدوداً ۳۰ دقیقه

  تعداد سؤال: دفترچه‌ای حاوی چهل سؤال در ۴ بخش

  نوار امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود.

  قبل از پخش نوار فرصت دارید تا سؤالها را مرور کنید.

  پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید.

  پاسخها باید در دفترچه سوالات نوشته شود.

  با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.

  دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد.

  دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخشها هستند.

  Reading
  General Training Reading
  زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال

  دفترچه حاوی متون که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

  بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

  متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

  بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.

  بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است.

  بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

  Academic Reading
  زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال

  دفترچه حاوی ۳ متن که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

  بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

  متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

  متون جنبه علمی دارند.

  حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.

  در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.

  Writing
  General Training Writing
  زمان: ۶۰ دقیقه

  برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

  در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

  برای نوشتن نامه می‌توانید یکی از چهار نوع نامه زیر را انتخاب کرده و یک نامه فرضی بنویسید:

  Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات

  Job application letter نامه درخواست کار

  Personal letter نامه شخصی

  Formal business letter نامه رسمی اداری

  درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

  Academic Writing
  زمان: ۶۰ دقیقه

  برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

  در موضوع اول (Task 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

  در موضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

  Speaking
  بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد، یک امتحان بصورت مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.

  بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود جواب دهد.

  در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به یک یا دو سؤال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید.

  در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه‌کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.

  یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS، نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است.

  سطح‌بندی نمرات آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ ویرایش

  سطح توضیح

  ۰ هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.
  ۱ در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.
  ۲ امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
  ۳ فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
  ۴ قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
  ۵ دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.
  ۶ علی‌رغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت مؤثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتاً پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.
  ۷ مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.
  ۸ مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
  ۹ مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

  اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس

  هر داوطلبی می‌تواند اعتراض و عدم رضایت خود نسبت به نتیجهٔ آزمون را به مرکز مربوطه اعلام نماید. بر اساس مقررات آیلتس، داوطلبان می‌بایست اعتراض خود را ضمن تکمیل یک برگه اعتراض به فاصله شش هفته از تاریخ آزمون رسماً اعلام دارد. بواسطهٔ این برگه، داوطلب حق اعتراض برای هر یک از بخش‌ها یا مهارت‌هایی که فکر می‌کند در آن نمره‌ای کمتر از آنچه می‌بایست به وی تعلق گرفته است را خواهد داشت. داوطلب تنها با پرداخت مجدد هزینهٔ آزمون می‌تواند به نتیجهٔ آزمون خود اعتراض نماید که در صورت تأیید و درست بودن اعتراض، این مبلغ به وی عودت داده می‌شود. در غیر اینصورت هیچ بخشی از هزینه قابل استرداد نخواهد بود.

  4.IELTS introduction
  The International English Language Testing System (IELTS) measures the language proficiency of people who want to study or work where English is used as a language of communication. It uses a nine-band scale to clearly identify levels of proficiency, from non-user (band score 1) through to expert (band score 9).

  IELTS Academic or IELTS General Training
  IELTS is available in two test versions: Academic – for people applying for higher education or professional registration, and General Training for those migrating to Australia, Canada and the UK, or applying for secondary education, training programmes and work experience in an English-speaking environment. Both versions provide a valid and accurate assessment of the four language skills: listening, reading, writing and speaking.

  Fair to all
  IELTS treats all test takers with the utmost fairness and respect by actively avoiding cultural bias, and accepting all standard varieties of native-speaker English, including North American, British, Australian and New Zealand English.

  Widely available
  IELTS is available at more than 1,100 locations worldwide, including more than 50 locations in the USA, and there are 48 test dates a year.

  آیلتس در ویکیپدیا

  5.دوره های آمادگی آزمون تافل در شیراز (به انگلیسی: TOEFL)
  که برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. تافل اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد و پس از آن تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

  مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد.
  آزمون کاغذی Pbt

  همان‌طور که از نام این آزمون مشخص است، داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به سوالات موجود در دفترچه آزمون پاسخ دهند. این آزمون جای خود را رفته رفته به آزمون اینترنتی داده‌است و در واقع در آینده‌ای نه چندان دور کاملاً منسوخ خواهد شد.

  در آزمون کاغذی سه مهارت زبان آموز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

  مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
  ساختار زبان (Structure and Language)
  مهارت خواندن (Reading Comprehension)

  علاوه بر سه مهارت فوق یک قسمت برای مهارت نوشتن هم وجود دارد که در یک فرصت ۳۰ دقیقه‌ای بایستی داوطلب بتواند در مورد موضوع مشخصی بنویسد. نمرات بدست آمده از هر قسمت بعد از تغییر مقیاس یافتن با هم جمع شده و نمره کل داوطلب را مشخص می‌کند. این نمره می‌تواند بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ تغییر کند؛ بنابراین هیچ نمره مشخصی برای قبولی یا رد شدن در این آزمون وجود ندارد و همه شرکت کنندگان در این آزمون نمره آزمون را دریافت خواهند کرد. نمره مورد نیاز داوطلب بستگی به محلی دارد که داوطلب می‌خواهد نمره آزمون تافلش به آنجا ارسال شود. معمولاً برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نمره بالاتر از ۵۵۰ و برای شرکت در آزمون دکتری در داخل ایران نمره بالاتر از ۴۸۰ مورد نیاز است.

  آزمون اینترنتی Ibt

  این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر» و «مبتنی بر دفترچه» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال ۲۰۰۶ به کشورهای دیگر نیز بتدریج راه یافت. آزمون «مبتنی بر کامپیوتر» یا CBT در سپتامبر ۲۰۰۶ متوقف شد.

  در این نوع آزمون شرکت کنندگان بایستی در تاریخهای مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوتهایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تأکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارتهای زبانی را پوشش می‌دهد.
  فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.
  این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.
  این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چندمهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر دفترچه مجاز است. این آزمون نمی‌تواند بیشتر از یک بار در هفته برگزار شود. البته باید دقت کرد که ممکن است یک یا چند بخش به صورت طولانی (طولانی‌تر از حد معمول) ارائه شوند. در این صورت مشخص نیست کدام بخش از سؤالها واقعاً تصحیح شده و جزو نمره در نظر گرفته می‌شوند. انتخاب سوالات تقریباً به صورت تصادفی است.

  ۱. مهارت خواندن (Reading Comprehension)
  این قسمت دارای ۳ الی ۵ متن بلند و سوالاتی در مورد این متنها است. موضوع متن‌ها آکادمیک بوده و معمولاً در کتابهای دانشگاهی یافت می‌شوند. سوالات عمدتاً در مورد موضوع اصلی متن، جزئیات، برداشت‌ها، نحوهٔ دیگر بیان جملات، جایگذاری جملات، واژه‌های مترادف می‌باشد. در آزمون ibt دانشجو باید مهارت‌هایی نظیر خلاصه برداری، برداشت سریع ایده‌های اصلی و جدولبندی را دارا باشد. به طور کلی نیازی به اطلاعات قبلی در مورد متن نیست اما اطلاعات قبلی می‌تواند کمک کننده باشد.

  ۲. مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
  این بخش شامل شش متن می‌باشد؛ دو مکالمهٔ دانشجویی و چهار متن نیز شبیه‌سازی کلاس درس دانشگاهی و مباحثات است.

  ۳. مهارت گفتاری (Speaking Comprehension)
  این بخش مجموعاً شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آنها یک سؤال دربارهٔ زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت مجتمع است که بخشهای reading،listening همراه با بخش speaking وجود دارد. در این بخشها دانشجو باید در مورد خلاصهٔ متنی که می‌خواند یا می‌شنود و یا ایده‌های جدید خود در مورد این متون صحبت کند. این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشد.

  ۴. مهارت نوشتاری (Writing Comprehension)
  این بخش شامل دو قسمت است. یک قسمت مجتمع و یک قسمت مستقل. در بخش مجتمع دانشجو باید متن آکادمیکی را بخواند، سپس به ادامهٔ آن گوش دهد و بعد از آن نظرات خود را در مورد متن بنویسد. در بخش مستقل نیز دانشجو یک مقالهٔ شخصی در مورد سؤال ارائه شده می‌نویسد.

  نمره هر یک از مهارت‌ها بین ۰ تا ۳۰ بوده و در مجموع نمره بین ۰ تا ۱۲۰ است. نمره ۷۹ یا ۸۰ این آزمون معادل ۵۵۰ آزمون کاغذی شناخته می‌شود که برای ورود به اکثر دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

  5.The TOEFL® Test

  The TOEFL® Test Gives You an Advantage: Most Widely Accepted, Most Popular and Most Convenient Choice

  The TOEFL test is the most widely respected English-language test in the world, recognized by more than 9,000 colleges, universities and agencies in more than 130 countries, including Australia, Canada, the U.K. and the United States. Wherever you want to study, the TOEFL test can help you get there.

  تافل در ویکیپدیا

  دوره چت انگلیسی

  طول دوره چت انگلیسی به صورت 10 جلسه ای می باشد که زبان آموز بر اساس علاقه و یا در صورت تمایل می تواند آن را تمدید نماید در این دوره ها تلاش می شود زبان آموز بتواند مهارت های گفتاری شنیداری و محاوره ای خود را برای زبان انگلیسی تقویت نماید. دوره چت انگلیسی فرصتی برای افزایش اعتماد به نفس زبان آموز می باشد. آدرس : شیراز – آموزشگاه زبان پارسا  – دوره چت انگلیسی – کلاس های چت زبان انگلیسی در شیراز

  آموزش زبان انگلیسی در شیراز فقط با موسسه پارسا آموزان شیراز

  برخی از کتابهای آموزشی زبان انگلیسی :

  11 پیامها
  Inline Feedbacks
  مشاهده همه پیام ها

  سلام
  من میخوام کاملا به زبان انگلیسی مسلط بشم بایستی توچه دوره ای شرکت کنم؟ دوره هاتون چطوری هست و همچنین هزینه ها؟
  باتشکر

  سلام لطفا ادرس یا شماره تماس بزارید ; میخاستم در کلاس ها شرکت کنم البته با توجه به شرایط کاری ک دارم میخاستم دوره ها فوق فشرده باشه من حدود 4 ماه کار میکنم و دو ماه مرخصی دارم ; لطفا شماره تماس بزارید یا. اینکه از طریق ایمیل جواب بدید

  […] صورتی که وقت کافی دارید، دوره های زبان انگلیسی را به صورت ترمیک […]

  سلام می خواستم در باره یکلاس های ترمیک با هاتون صحبت کنم.

  سلام خسته نباشید

  ببخشید واسه کودکان هم کلاس زبان انگلیسی در حال حاضر دارید؟

  سلام من درخواست دوره فقط مکالمه فشرده خصوصی هستم

  سلام من حنانه فقیه هستم چجوری باید ثبت نام کنم

  شیراز – بلوار شهید بهشتی ( حدفاصل چهار راه خلدبرین و چهار راه بنفشه) – آموزشگاه زبان پارسا

  تلفن تماس 32357641–071

  سلام خسته نباشید
  دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی 6 ماهه
  چند روز در هفته برگزار می‌شن؟
  و اینکه چه کتابایی داخل دوره های فشرده تدریس میشن

  11
  0
  سلام 😊 به سوالات شما پاسخ میدیمx
  ()
  x

  مشاوره رایگان دوره آموزشی

  تلفن تماس مشاوره رایگان: 09013443574