حقایق جالب درباره زبان فرانسه

حقایق جالب درباره زبان فرانسه

حقایق جالب درباره زبان فرانسه


برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان فرانسه در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان فرانسه بهره مند شوید.

حقایق جالب درباره زبان فرانسه
شاید با خودتان فکر کنید می دانید چه چیزی زبان فرانسه را خاص و منحصر به فرد کرده است.
تعداد زیاد حروف خاموش (silent letters)، اسم هایی که جنسیت دارند (و هیچ دلیل واضحی برای آن وجود ندارد) و آهنگ های فرانسوی که شاید خیلی از آن ها را بلد باشید و با خواننده همراهی کنید.
چندین حقیقت جذاب، عجیب و جالب درباره زبان فرانسوی وجود دارد که در این مقاله به چند مورد آن اشاره میکنیم.

حقایقی درباره زبان فرانسه در سراسر جهان
*آمریکایی ها همسایگان بومی فرانسوی زبان دارند.
فرانسوی زبان های زیادی در قاره ی آمریکا زندگی میکنند.گروهی از ساکنین لوییزیانا با گویش خاصی از زبان فرانسه صحبت می کنند. همینطور بومیان داکوتای شمالی، ماساچوست و ورمونت ،میسوری و میشیگان .
اینها افرادی هستند که در ایالات مختلف آمریکا زندگی می کنند ولی زبان بومی آن ها فرانسه می باشد. چرا که بسیاری از ایالاتی که در بالا به آنها اشاره شد توسط فرانسوی ها کشف شده اند. زبان فرانسه در نیوانگلند (New England) مشتق شده از فرانسوی کانادایی است، چون کانادا همسایه شمالی این ایالت است.

*فرانسه زبان رسمی 29 کشور می باشد.
کشورهای مستقل زیادی روی کره زمین هستند که زبان بومیان آن ها فرانسه می باشد. برای مثال، «گویان فرانسه» (Guiana French) که در آمریکای جنوبی واقع شده، اما توسط نماینده هایی از فرانسه اداره می شود.همچنین زبان رسمی کشورهای فرانسه، بلژیک، سوئیس، کانادا،سنگال و جیبوتی …،فرانسه است.حتی ساکنین ماداگاسکار و وانواتو (Vanuatu) هم با زبان فرانسه صحبت می کنند.

*تلفظ کلمات در سراسر فرانسه فرق میکند.
حتی در خود فرانسه هم لهجه ها و گویش ها یکی نیستند.تلفظ فرانسوی به سه گروه اصلی اروپایی، کانادایی و آفریقایی تقسیم می شود.شیک ترین و خاص ترین لهجه فرانسوی، متعلق به پاریسی ها می باشد.
مثلا در لیون (Lyon)، لهجه ای که می شنوید، به لهجه فرانسوی کلاسیک معروف می باشد. در مارسی (Marseille)، صدای تودماغی غلیظی را می شنوید.

*داستان های مشهور در اصل به زبان فرانسه نوشته شده بودند
برای مثال،رمان بلند بینوایان به قلم نویسنده ای فرانسوی به نام ویکتور هوگو(Victor Hugo) است.
فیلم به یاد ماندنی کنت مونت کریستو (The Count of Monte Cristo) هم بر اساس داستانی از ” الکساندر دوما” (Alexandre Dumas) ساخته شده است که او هم یک نویسنده فرانسوی است و عنوان فرانسوی آن “Le Comte de Monte-Cristo” می باشد.
این کتاب ها و فیلم ها تنها گوشه ای از شاهکارهایی است که در دنیای هنر و ادبیات به جا مانده و به زبان فرانسوی نوشته شده اند. داستان های جذاب و شگفت انگیز دیگری هم وجود دارند که شاید اگر بدانید نسخه اصلی آن به زبان فرانسه است، برایتان جالب باشد.مثلا داستان دیو و دلبر(Beauty and the Beast)

*قبل از زبان فرانسه، زبان دیگری صحبت می شده.
زبان رومی زبانی است که از زبان لاتین مشتق می شود.فرانسه یک زبان رومی است، بنابراین می توانید متوجه بشوید که قبل از زبان فرانسوی،زبان لاتین وجود داشته است.در عصر آهن (Iron Age)، فرانسه بخشی از منطقه گیل (Gaul) بوده که مردم در آن منطقه به زبان لاتین صحبت می کردند.
آکادمی زبان فرانسه (L’académie française) انجمنی برای زبان فرانسه است که در قرن 17 تاسیس شد و گامی بزرگ در جهت توسعه زبان فرانسه بود. با این وجود، بیشتر بومی ها تا قبل از انقلاب فرانسه، به زبان فرانسوی صحبت نمی کردند. مناطق مختلف در فرانسه لهجه محلی خودشان را داشتند و همین مسئله باعث بروز سردرگمی و ناتوانی در برقراری ارتباط با مناطق دیگر در فرانسه می شد.بعد از انقلاب فرانسه، دولت مداخله کرد و تصمیم بر این شد که یک زبان رسمی برای این کشور معرفی کند و آن زبان فرانسه بود!

حرف “E” رایج ترین حرف در زبان فرانسه است
اگر دقت بیشتری به کلمات و عبارات زبان فرانسه داشته باشید، میتوانیم بگوییم حرف “e” پرکاربردترین حرف در این زبان است.

برای آموزش زبان فرانسه در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان فرانسه در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان فرانسه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان فرانسه ، و همینطور دوره های فشرده آموزش فرانسه ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان فرانسه به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

0 پیامها
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام ها
0
سلام 😊 به سوالات شما پاسخ میدیمx
()
x

مشاوره رایگان دوره آموزشی

تلفن تماس مشاوره رایگان: 09013443574