parsa-ins-logos-horizental

3

درباره کشور نروژ

تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام نمایید

Hours
Minutes
Seconds
تا قبل از تکمیل ظرفیت دوره آموزشی که این هفته شروع می شود، رزرو کنید.

رزرو رایگان آموزش زبان

درباره کشور نروژ

درباره کشور نروژ

برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان نروژی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از اساتید مجرب زبان نروژی بهره مند شوید.

درباره کشور نروژ

نروژ کجاست؟
نروژ کشور کوچکی در شمال اروپا با جمعیت 5 میلیون و 350 هزار نفر به عنوان بخشی از شبه جزیره ی اسکاندیناوی است که از شمال غرب و جنوب توسط آب احاطه شده و از شرق مرز مشترکی با سوئد، فنلاند و روسیه دارد.
طبق آخرین آمارهای موجود، دولت نروژ در رتبه هفتم ده دولت پاک دنیا قرار دارد.نرخ بیکاری در این کشور زیر یک درصد می باشد که این خود گواهی بر اهمیت مردم و سطح رفاه آنها برای دولت مردان می باشد.
برگن، تروندهیم، استاوانگر و باروم از مهم‌ترین شهرهای نروژ هستند. به طور تقریبی حدود ۷۰ ٪ خاک این منطقه به دلیل سرمای شدید و همجواری با قطب شمال، غیرقابل سکونت است و هرچه از شمال به طرف جنوب برویم از سرمای هوا کم شده و به تراکم جمعیت افزوده می‌شود.
کشور نروژ حدود 400000 دریاچه دارد که Hornindalsvatnet که عمیق ترین دریاچه ی جهان می باشد یکی از آنها است. لوپهاوت، رینگ واسوی و سنیا جزایر مهمی هستند که در شمال نروژ قرار دارد . در شمال غربی نیز مجمع‌الجزایر لوفتون (لوفون) شامل ۱۲ جزیره بزرگ و ۳۵ جزیره کوچک، جزیره ویکنا، جزیره هیترا و فوریا وجود دارند.
این کشور خلیج‌های فراوانی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تانا،پورسانگر، بوکن،لاکسه، وستافیورد در نواحی شمال و شمال غربی، فیوردین، اوسلو و هاردانگر در نواحی غربی و جنوبی اشاره کردد.

جغرافیا
کشور نروژ ۲٬۵۴۴ کیلومتر مرز مشترک با همسایگان خود دارد. با سوئد ۱٬۶۱۹ کیلومتر، با فنلاند ۷۲۹ کیلومتر، و با روسیه ۱۹۶ کیلومتر.
این کشور تمام بخش غربی و بیشتر مناطق شمالی منطقه اسکاندیناوی را در اروپای شمالی در برگرفته است. هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود، بریدگی‌های کوچک و بزرگ ندارد، این بریدگی‌ها متعلق به دوران یخچالی می باشد.

پایتخت نروژ
پایتخت کشور نروژ، شهر اسلو با ۷۹۲ هزار نفر جمعیت است.

جمعیت کشور نروژ
جمعیت نروژ ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر می باشد و مساحت آن ۳۸۵٬۲۰۷ کیلومتر مربع است.بیشتر مساحت این کشور را کوه های مرتفع با مناظر طبیعی متنوع که توسط یخرود های باستانی تشکیل شده، در بر گرفته است.

آب و هوای کشور نروژ
کشور نروژ به دلیل موقعیت جغرافیایی، کشوری سردسیر می باشد. تابستان های شمال این کشور همیشه روز است زیرا خورشید غروب نمیکند و هوا همیشه روشن است، از طرف دیگر در فصول زمستان خورشید هیچ وقت طلوع نمیکند و تنها منبع طبیعی روشنایی ،ماه، ستاره ها و نور شفق قطبی می باشد که گاهی آسمان را در بر میگیرد.

سیستم آموزشی کشور نروژ
آموزش و پرورش تفاوتی بین شهروندان این کشور و افراد مهاجری که قصد تحصیل در نروژ را دارند قائل نیست و افرادی که به منظور اقامت یا تحصیل وارد این کشور می شوند هم میتوانند به راحتی از تحصیلات رایگان در هر مقطع تحصیلی بهره مند شوند.
تحصیل در کشور نروژ کاملا رایگان می باشد. البته در بعضی دانشگاه ها ،دانشجویان بسته به دوره های آموزشی خاصی که برگزار میشود ممکن است مجبور باشند هزینه اندکی را پرداخت کنند که با در نظر گرفتن استاندارهای تحصیلی این کشور و یا حتی اروپا ،این دوره ها هنوز هم رایگان در نظر گرفته می شود.

زبان نروژی
تقریبا تمامی ساکنین نروژ به زبان انگلیسی هم بلد هستند،اما زبان اول آنها نروژی است. در ابتدا شاید کمی سخت باشد برای اینکه مهاجرین کار مناسب خود را بیابند چرا که برای این کار نیاز به دانش اولیه از زبان نروژی دارند و مورد بعدی اینکه به دلیل بالا بودن هزینه استخدام نیروی جدید برای شرکت ها (بیمه و آموزش نیروی کار) آن شرکتها ترجیه می دهند کسی را استخدام کنند که در شرکت ماندگار باشد.
البته افرادی که برای تحصیل به نروژ آمده اند میتوانند در کلاس های آموزش زبان نروژی شرکت کرده تا بعد از فارغ التحصیلیشان به مشکل نخورند.

بیمه و خدمات درمانی
از دیگر نکات مورد توجه در کشور نروژ بیمه می باشد. خدمات درمانی تا سن 16 سالگی افراد کاملا رایگان می باشد و توسط بودجه دولت هزینه آن تامین می شود و شهروندان بالغ برای بهره بردن از خدمات درمانی رایگان می توانند سالانه مبلغی را به عنوان بیمه پرداخت کنند تا کارت معافیت درمانی به آنها داده شود.

اقتصاد نروژ
این کشور دارای ذخایر زیادی از نفت خام، مواد معدنی،گاز طبیعی، آبزیان، چوب، آب شیرین و نیروی برق‌آبی می باشد. صنعت نفت حدود یک‌چهارم از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است و این کشور چهارمین درآمد سرانه در جهان را دارد.
به‌دلیل داشتن خط ساحلی طولانی، یکی از چرخه‌های اقتصاد این کشور را آبزیان دریایی، تشکیل می‌دهند. نروژ ۳ نوع ماهی دارد که در هیچ جای دنیا پیدا نمی‌شود. دیگر منابع مهم درآمد ارزیِ این کشور، صنعت ماهیگیری و پرورش ماهی می باشدـ
هزینه‌های زندگی در کشور نروژ برای کسانی که برای اولین بار به آنجا می‌روند، حیرت‌انگیز است. هزینهٔ زندگی در این کشور بالاست. اما با وجود دستمزد مناسب نیروی انسانی، این هزینه‌ها تقریباً با سطح درآمد افراد هماهنگی دارد.

نکات کلی درباره کشور نروژ
نفت خیز بودن این منطقه باعث شده رشته هایی مثل مهندسی مکانیک، برق، مهندسی نفت و گاز، معماری و سایر رشته های مرتبط در این منطقه از بازار کار خوبی بهمره مند باشند، به همین دلیل به کسانی که قصد اقامت دائم در نروژ را دارند، تحصیل در این رشته ها پیشنهاد می شود.

وضعیت جغرافیایی این کشور باعث پایین ماندن جمعیت این کشور گشته و این موضوع توضیع سرمایه بین شهروندان را راحت تر کرده است. شاید از نگاه کشورهای دیگر،کشور نروژ جای گرانی برای زندگی باشد، اما درآمد بالای افراد باعث شده زندگی ساکنین از نظر رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار بگیرد و آن را تبدیل به مقصد وسوسه برانگیزی برای مهاجرت کند.

برای آموزش زبان نروژی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان نروژی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان نروژی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان نروژی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش نروژی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان نروژی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

0
سلام 😊 به سوالات شما پاسخ میدیمx