parsa-ins-logos-horizental

3

آموزش زبان هندی در شیراز

تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام نمایید

Hours
Minutes
Seconds
تا قبل از تکمیل ظرفیت دوره آموزشی که این هفته شروع می شود، رزرو کنید.

رزرو رایگان آموزش زبان

آموزش زبان هندی در شیراز

یادگیری زبان هندی چقدر طول می کشد؟

– برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان هندی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان هندی بهره مند شوید. –

امروزه بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل، کار و یا مهاجرت کشور هند را انتخاب می کنند به همین دلیل آموزش و یادگیری زبان هندی از اهیمت بسیار بالایی برخوردار گشته است. بسیاری از علاقه مندان به زبان هندی،می خواهند بدانند که چه مدت زمانی طول خواهد کشید تا به زبان هندی مسلط شوند. در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمان یادگیری هر شخص با شخص دیگری متفاوت است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد.در این مقاله با این عوامل آشنا میشوید.

برای شناخت بیشتر کشور هند به مقاله حقایقی جالب درباره کشور هند مراجعه کنید.

چه عواملی بر روی مدت زمان یادگیری زبان هندی تاثیر گذار هستند؟

هدف و انگیزه زبان آموز
قبل از شروع آموزش زبان هندی و یادگیری آن حتما از خود بپرسید که چرا می خواهید زبان هندی را یاد بگیرید.باید بدانید که دلیل و هدف شما برای تسلط به زبان هندی تسلط پیدا چیست؟اهدافی مثل تحصیل در کشور هندوستان؟ کار؟ مهارت؟ زیرا وقتی هدف شما مشخص باشد با انگیزه بالاتری به فراگیری خواهید پرداخت و در طول این مسیر،هیچ زمانی از یادگیری دلسرد و ناامید نخواهید شد. و هر بار کافی است که به خود یادآوری کنید که هدف شما از یادگیری زبان هندی چیست و آنگاه با انگیزه و قدرت بالاتری به یادگیری خود ادامه میدهید. و این کار سرعت یادگیری شما را هم بالا برده و این مسیر را برای شما لذت بخش می سازد.

نگرش زبان آموز
اگر زبان پژوه با نگرش مثبت، به فراگیری این زبان بپردازد و آن را فرصتی جالب و جذاب برای گسترش افق دید خود بداند، سریع تر می تواند زبان هندی را یاد بگیرد.در نتیجه نگرش زبان پژوه نیز در تغییر مدت زمان آموزش زبان هندی بسیار تاثیر بالایی دارد.چرا که زمانی که برای یادگیری این زبان انگیزه بالایی داشته باشد،کل روند آموزش برای او لذت بخش خواهد بود.

تجارب یادگیری از زبان های قبلی
حتما می دانید که مهارت در یک زبان خارجی در آموزش زبان جدید و تسلط پیدا کردن در آن تاثیر زیادی دارد.اگر به صورت دو زبانه بزرگ شده اید یا قبلا تجربه آموزش یک زبان دیگر غیر از زبان مادری را داشته باشید، یادگیری زبان سوم برای شما آسان تر می شود.

مدت زمان یادگیری و مطالعه
غیر از شرکت در کلاسهای آموزشی زبان هندی، مهم است که در طول روز حداقل یک ساعت را به آموزش زبان هندی اختصاص دهید، چرا که طبق تحقیقات،افرادی که در منزل هم تمرین داشته اند به طور قابل توجهی نسبت به سایر زبان آموزانی که یادگیری آن ها تنها محدود به کلاس درس می باشد، به این زبان تسلط پیدا می کنند.

شناخت
در مورد ساختار زبان هندی اطلاعاتی را کسب کنید و در معرض این زبان قرار بگیرید. این کار سرعت آموزش شما را بالا می برد. شما می توانید از روش هایی که قبلا برای آموزش یک زبان مثل حفظ کردن واژگان، گوش دادن و خواندن صداها و کلمات، نوشتن، مطالعه گرامر و ..اسفتاده کردید،استفاده کنید. چرا که مغز شما به دلیل داشتن تجربه قبلی در این زمینه اکنون آماده تر می باشد و در نتیجه در مدت زمان کمتری می توانید به زبان هندی تسلط پیدا کنید.

تشابه زبانی
وجود کلمات مشابه در دو زبان باعث می شود که شما زمان کمتری را به آموزش حروف الفبا، یادگیری دستور زبان و واژگان و تلفظ اختصاص دهید .در نتیجه هر چقدر که زبان هندی به زبان مادری شما نزدیک تر باشد، سریع تر می توانید این زبان را فرا بگیرید. زبان هایی که ریشه های مشابهی با یکدیگر داشته باشند به زمان کمتری برای یادگیری نیاز دارند. زبان هندی ریشه سانسکریت دارد که از شاخه زبان های هندی و اروپایی ریشه گرفته است و گروه های مختلف زبانی مانند اسلاویایی، ایرانی، آلمانی، بالتیک و غیره را شامل می شود.
برخی از کلمات زبان انگلیسی هم با هندی تشابه دارد. وجود کلمات مشابه در این زبان می توانند آموزش برخی از واژه های زبان هندی را آسان تر کنند

روش های یادگیری و آموزش
روش های یادگیری نقش مهمی را در سرعت آموزش زبان هندی ایفا میکنند.وقتی آموزش ها و یادگیری افراد فقط محدود به کلاس درس باشد قطعا مدت زمان یادگیری طولانی تر خواهد بود. اما اگر در خارج از کلاس درس هم همچنان به آموزش و مطالعه زبان هندی پرداخته شود،می توان در مدت زمان کوتاهی به این زبان تسلط پیدا کرد. خواندن، گوش دادن به رادیو و کتاب های الکترونیکی،سفر به هندوستان ، تماشای فیلم های هندی،صحبت کردن به زبان هندی، می توانند به بالا بردن سرعت روند یادگیری شما کمک کنند. شما می توانید از فناوری های امروزه در این راستا هم بهره ببرید مثلا می توانید برخی از برنامه های تلفنی خود را به زبان هندی تغییر بدهید، در یوتیوب فیلم های هندی را نگاه کنیدو به آهنگ های هندی گوش دهید.

برای اطلاع از راههای یادگیری زبان هندی به مقاله چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟ مراجعه کنید.

برای آموزش زبان هندی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان هندی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان هندی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان هندی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش هندی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان هندی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

1
0
سلام 😊 به سوالات شما پاسخ میدیمx